Redpoint Clinic CZ

Specializujeme se na unikátní léčebnou a tréninkovou metodu Neurac

Redpoint Clinic CZ je nestátní zdravotnické zařízení specializované na rehabilitaci poruch pohybového aparátu, kondiční trénink a systematické vzdělávání fyzioterapeutů, lékařů a trenérů v metodě Neurac.

Redpoint Clinic CZ byla založena v Hradci Králové jako S-E-T Clinic Mgr. Alicí Hamáčkovou a fyzioterapie je zde prováděna již od roku 2006. V roce 2013 byla otevřena pobočka Redpoint Clinic CZ v Praze v Radlicích. V květnu 2017 se přesunula pražská pobočka do větších prostor na Černý Most. K terapii využíváme aparátu Redcord. Redcord je systém lan a popruhů (dříve TerapiMaster) pro cvičení v nestabilním prostředí. Jsme jeho výhradním distributorem pro Českou i Slovenskou republiku (více na www.redcord.cz). Redcord se využívá v rámci metody Neurac v oblasti medicíny, sportu a wellness fitness.

Příčinu obtíží zjišťujeme cíleným vyšetřením zaměřeným na odhalení slabého článku ve funkci pohybového aparátu (z angl. weak link) – pomocí tzv. Neurac Testu. Na základě hodnocení Neurac Testu sestavujeme individuální plán terapie s vybranými cviky s přesným dávkováním a obtížností.

Při rehabilitaci využíváme k odstranění bolesti a dalších poruch pohybového aparátu cvičení v lanech s váhou vlastního těla. Efekt terapie je založen na principu provádění cvičení v labilním prostředí ve všech rovinách.

Redcord

Terapie a léčba

Terapie v Redpoint Clinic CZ probíhá za využití aparátu Redcord. Jedná se o systém lan a popruhů, které člověku umožňují cvičit s vlastní vahou těla. Elastická lana tělo nadlehčují a umožňují tak aktivovat méně používané svaly a odlehčit tak těm přetíženým.

K rehabilitaci je využívána metoda Neurac. Jejím základem je precizní diagnostika, při níž propojujeme naše znalosti z oblastí fyzioterapie, ortopedie, neurologie a tělovýchovného lékařství. Během vstupní kontroly (Neurac Test) je nalezen slabý článěk ve funkci pohybového aparátu a odhaleno jádro problému. Na základě výsledků je poté sestaven individuální plán terapie.

Metoda Neurac vznikla v 90. letech v Norsku a postupně se díky své efektivitě rozšířila do celého světa.