fbpx

Kondiční cvičení

Proč cvičit v Redpoint Clinic CZ?

 • Skupinový kondiční fyziotrénink je vhodný pro dospělé, děti i seniory
 • Cvičíme v závěsných systémech Redcord, což umožňuje individuální intenzitu a přizpůsobení cviků každému jednotlivci
 • Cvičíme se zkušenými a vzdělanými fyzioterapeuty
 • Fyzioterapeut je schopný identifikovat případné obtíže či nedostatky, kdy kondiční cvičení nemusí být vhodné nebo je přínosné je doplnit fyzioterapií k odbourání dysbalancí či slabých míst.
 • Cvičíme v moderním prostředí

Díky pravidelné aktivitě:

 • Budete mít lepší náladu
 • Udržíte si kondici
 • Dojde k úpravě vašeho zažívání
 • Ujdete delší vzdálenosti bez nepříjemného zadýchávání
 • Pocítíte snížení intenzity bolesti v oblasti páteře
 • Vaše klouby budou méně ztuhlé
 • Posílíte svaly, čímž se vám usnadní přenášení těžších předmětů

Kondiční cvičení dospělých

Proč cvičit právě s námi?
Byť se jedná o skupinové cvičení, jeho podoba i individuální intenzita je uzpůsobena každému jednotlivci. Zároveň jste pod stálým dohledem zkušeného fyzioterapeuta, který je schopný identifikovat případné obtíže či nedostatky.

Jaký je rozdíl mezi cvičením v posilovně a našimi skupinovými lekcemi?
Cvičení v labilním závěsném systému zapojuje daleko větší množství svalů než izolované cviky na strojích. Zároveň dochází k vytváření optimálních pohybových návyků a správnému zapojování svalových zřetězení.

Dlouho jsem necvičil(a), nebude to problém?
Nemusíte se ničeho bát. Naši fyzioterapeuti vysvětlí vše potřebné. Dohlédnou na to, aby zátěž nebyla poškozující, přesto však dostatečně rozvíjející. Hodně si dáváme záležet na správném provedení cviků.

Jak často mám cvičit a nebude to moc drahé?
Dostatečná frekvence cvičení, doplněná o přirozený pohyb, je 2x týdně. Cvičení 3x týdně je optimální pro další rozvoj. Cena je srovnatelná s prostředím klubových fitcenter při obvyklé míře využití. Zásadní rozdíl je v přítomnosti fyzioterapeuta, jehož přínos je v jiném rozsahu než běžný trenérský dohled. (a to jak maximální velikostí skupiny, tak měrou znalostí)

Nikdy jsem s Redcordem necvičil(a), co mám udělat?
Přijďte se seznámit s cvičením v závěsném systému v Redcordu. Zavolejte k nám a objednejte se na první seznamovací lekci za 100 Kč. V Praze je možné využít i půlhodinku každé pondělí v 17:30 pro seznámení s cvičením zdarma.

Co mám dělat, když zjistím, že nejsem v až tak dobrém stavu?
I to se může stát. Pokud nebude stačit úprava intenzity cvičení, je možné absolvovat vstupní vyšetření, kde přesně posoudíme Váš aktuální stav a navrhneme řešení s pomocí individuální terapie nebo skupinových Medical cvičení.

3x týdně je pro mě málo, chci se rychle zlepšovat!
Jestli jste nadšenec do cvičení nebo chcete svoji kondici rozvíjet opravdu rychle, pak můžete se zařízením Redcord cvičit i doma. Pro zájemce nabízíme možnost koupě či pronájmu Redcord Mini. Nejdříve zkuste naše skupinové lekce, ať poznáte, jak Vaše tělo bude na cvičení reagovat a postupně se adaptuje na specifickou zátěž.

Kondiční cvičení děti

Doporučený věk: od 6 do 15 let (školáci)

Pravidelné kondiční cvičení dětí je zaměřeno na zlepšení celkové kondice, koordinace, síly, stability a správného držení těla. Je vhodné i jako pravidelné udržování výkonnosti. U mnoha dětí je kondiční cvičení efektivním a zábavným způsobem, jak odstranit nedostatek pohybu nebo jednostranné přetěžování těla z dlouhodobého sezení či tréninkové zátěže jednostranných sportů.

Čím je cvičení u nás výjimečné

 • Naši mladí klienti cvičí pod dohledem zkušených, univerzitně vzdělaných fyzioterapeutů.
 • Závěsný systém Redcord® nabízí přesné a optimální dávkování zátěže specificky podle potřeb jednotlivých klientů.
 • Děti cvičí s vahou vlastního těla, bez přídavných závaží a činek.
 • Přestože je trénink skupinový, každý jedinec cvičí svou obtížnost.

Informace pro rodiče

Nabízíme jedinečný systém péče o Vašeho potomka, přizpůsobený jeho věku a výkonnosti.

Cílem je nalézt potencionální rizika nesprávného vývoje pohybového aparátu a seznámit rodiče i vyšetřovaného jedince se skutečným stavem a navrhnout řešení.

Nabízíme preventivní péči pro vaše děti

 • Výsledkem naší péče je zlepšené držení těla i zdokonalení obratnosti vašich dětí.
 • Atraktivní forma pohybu děti baví a cvičí ráda.
 • Snažíme se, aby děti věděly, že pohyb je nutnou součástí zdravého života.

Kondiční cvičení seniorů

„Dbejme, aby nám stáří neudělalo vrásky také na duši, když je dělá na tváři.“ Michel de Montagne

Řešením může být pravidelné cvicení v závěsném systému Redcord. Redcord je systém lan a popruhů pro cvičení v nestabilním prostředí s váhou vlastního těla. Využívá se v rámci metody Neurac v oblasti medicíny, welness, fitness a sportu.

V Redpoint Clinic CZ pracuje tým odborníků, jejichž cílem je umožnit pohyb lidem všech věkových kategorií a v jakékoli kondici. Provádíme proto kondicní cvičení pro seniory, které je zaměřené na zlepšení rovnováhy, kondice v chůzi a každodenního pohybu. Cvičení má efekt i pro osoby chodící o berlích. Našim cílem je pohyb bez bolesti zábavnou formou.

Dobrá kondice je důležitá pro fyzické i duševní zdraví. Pravidelná pohybová aktivita zvyšuje odolnost organismu, zlepšuje činnost srdce, upravuje činnost střev, zvyšuje svalovou sílu a udržuje dostatečný rozsah pohybu v kloubech.

Všechny tyto aspekty jsou důležité pro osoby všech věkových kategorií. Ve vyšším věku dochází k rychlejšímu úbytku svalové hmoty, k celkovému zpomalení metabolismu a bolesti kloubů a zad jsou častejší. O to víc je pravidelná pohybová aktiva důležitá. Jaký pohyb však zvolit, aby byl bez bolesti?

Osobní cvičební plán

Osobní cvičební plán je určený pro klienty, kteří mají zájem o samostatné cvičení doma, v tělocvičně, při sportovních soustředěních nebo na dovolené. Cílem je udržet kvalitu a frekvenci cvičení, proto nabízíme zvýhodněné balíčky obsahující kontrolní zacvičení za pomoci fyzioterapeuta do 14 dnů od vytvoření plánu (25 min.) a retest po dvou měsících (55 min.). Klient může zvolit variantu se zapůjčením vybavení Redcord mini nebo bez zapůjčení aparátu pro klienty, kteří se rozhodnou si vybavení pořídit.

Cvičební plán tvoříme na základě individuální terapie a Neurac Testu (není v ceně). Osobní cvičební plán zasíláme e-mailem klientovi do 3 dnů formou interaktivního pdf dokumentu e-mailem, s odkazem na ukázková videa jednotlivých cviků.

Osobní cvičební plán slouží k překlenutí mezery mezi léčebnou terapií a nedostatkem pohybové aktivity. Pro cvičení na doma používáme často Redcord mini, který Vám můžeme zapůjčit.

Redcord Mini Vám umožní být aktivní kdekoliv! Jednoduchý, snadno ovladatelný aparát s nízkou hmotností. Tělocvična ve vaší tašce, která se snadno vejde do cestovního zavazadla.

Výhody domácího cvičení

 • Dlouhodobé udržení dosažených výsledků terapie.
 • Rozšíření tréninkových možností
 • Samostatné cvičení bez přítomnosti terapeuta

Navštivte náš e-shop a prozkoumejte jaké jsou možnosti vybavení Redcord pro trénink doma, případně využijte nákupů doplňků na recepci Redpoint Clinic CZ.